Odamız Üyeleri 2 Milyon 820 Bin TL Nefes Kredisi Kullandı

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası’nın kendi öz kaynaklarını seferber ederek sağladığı TOBB Nefes Kredisi sayesinde 2016-2017 yılında üyelerine 2 Milyon 820 Bin lira mali kaynak yaratıldı.

Ziraat Bankası ve Denizbank şubelerinden başvurusu yapılan kredide BUTSO üyeleri 50 Bin Lira üst limitli ve yıllık yüzde 9.90 faiz oranlı kredi imkânından faydalandı.

Kredi imkânı hakkında değerlendirmede bulunan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf Keyik; “Odamız bütçesi doğrultusunda üyemiz olan 58 KOBİ’ mize toplam 2 Milyon 820 Bin lira düşük faizli kredi imkânı sağladık. Nefes kredisi projesi piyasayı biraz olsun canlandırdı ve ticaret hayatına nefes aldırdı. Ziraat Bankası ve Denizbank ile anlaşıp, piyasa koşullarının bir hayli altında yıllık %9,90 ve Kredi Garanti Fonu kefaletiyle kredi verdik. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde başlatılan bu proje kapsamında Ülke genelinde Oda ve Borsalarımızın katkılarıyla toplam 100 milyon TL tutarında uygun faizli bir kredi kullanımı sağlandı. İçinde bulunduğumuz ekonomik süreçte, KOBİ’ lerimiz için “ Nefes Kredisi” olan bu projenin üyelerimize nefes aldırması ve Ülke ekonomimize canlılık katması bizleri sevindirdi.” İfadesinde bulundu.

Nefes kredisi başvuru şartları nelerdi?
KOBİ olmak,
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne üye odalardan birisine üye olmak,
Başvuru tarihi itibarıyla en az bir yıldır faaliyet gösteriyor olmak,
Eczaneler, Tarım Kredi ile Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri, Döviz Büfesi/Bürosu, factoring şirketleri, emlakçılar, mali müşavirler ve yeminli mali müşavirler gibi sektörlerde faaliyet göstermek gibi başvuru şartları arandı.