BUTSO Oda üyelerinden gelen sorunlara çözüm arıyor

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası inşaat grubu üyelerinin, kurumlar arasında karşılaştıkları sektörel sorunların çözümü noktasında sektör üyelerini ve kurum yetkilerini bir araya getiren bir toplantı düzenledi.

21 Aralık 2016 Çarşamba günü saat 19:00’da, Grand Özeren Otel’de gerçekleşen toplantıya; Torosgaz Genel Müdürü Oktay Küp, Torosgaz İşletme Müdürü Zekeriya Dadan, Akdeniz Elektrik Burdur İl İşletme Müdürü Emin Şekeroğlu, Akdeniz Elektrik Burdur Perakende Satış İl Müdürü Ferhat Aksu, İmar ve Şehircilik Müdürü Mustafa Bozkurt , Telekom Yetkilisi Serhat Ersoy ve inşaat sektöründen çok sayıda üye katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik “Öncelikle bu akşamki değerli katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Malumunuz iki hafta burada önce inşaat grubu üyeleriyle meslek komitesi toplantısı yapmıştık ve yüksek sayıda katılım olması bizi memnun etmişti. Ama bugün buradaki katılımın iki katına çıkması bizleri oldukça mutlu etti, bizim arzu ettiğimiz tablo tam olarak buydu. Mutlaka inşaat grubu olarak sektörde yaşadığınız sıkıntılarınız vardır, bu sıkıntıları aşabilmek ve sorunların çözümü noktasında bilgilendirmek maksadıyla bu akşam ilgili kurum müdürlerini de davet ettik. Davetimize icabet eden değerli kurum yetkililerimiz, Torosgaz Genel Müdürü Oktay Küp, Torosgaz İşletme Müdürü Zekeriya Dadan, Akdeniz Elektrik Burdur İl İşletme Müdürü Emin Şekeroğlu, Akdeniz Elektrik Burdur Perakende Satış İl Müdürü Ferhat Aksu, Telekom Yetkilisi Serhat Ersoy, İmar ve Şehircilik Müdürü Mustafa Bozkurt’a ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz hafta yaptığımız meslek komitesi toplantısında olmayan arkadaşlar için küçük bir açıklama yapmak istiyorum; inşaat sektörü son yıllarda ülkemizde ve ilimizde en önemli sektörlerden biri haline geldi. Burdur’un gelişim ve atılım eksenleri olan lokomotif sektörlerini; Birincisi; Tarım, Hayvancılık ve buna bağlı Tarım Makineleri Sektörü, ikincisi; Doğaltaş Mermercilik ve Madencilik Sektörü, üçüncüsü; 29 bin öğrenci sayısını aşarak gelişen Üniversitemiz ile Eğitim Sektörü, dördüncüsü; bu üç ana sektörün yanında, bir plan dahilinde altyapı ve tanıtım çalışmalarının geliştirilmesi halinde Turizm Sektörü şeklinde sıralayarak değerlendirmede bulunuyordum ama bundan sonraki sıralamam değişti; “tarım-hayvancılık, doğaltaş- mermer, inşaat, eğitim ve turizm olarak değerlendiriyorum. İnşaat sektörünün ilimiz merkez ticaretinin ciddi döngüsünü sağlayan bir sektör olduğunu hepimiz kabul ediyoruz. Şehrimize ticari hareketlilik getirdiği için bu sektörü önemsiyoruz. Bu maksatla geçtiğimiz haftalarda inşaat grubuyla düzenlediğimiz meslek komitesi toplantısında not aldığımız sorunların ve çözüm önerilerinin konuşulması için bu toplantıyı düzenledik. Meslek komitesi toplantılarımızın asıl amacı üyelerimizin karşılaştıkları sorunları dinlemek, istişare yapmak, bizlere önerilerde bulunmalarını istemek, eksik olduğumuz noktada Oda olarak eksiklerimizi tamamlamaktır. Dolayısıyla bizleri eleştirmeniz, kendimizi geliştirmemiz ve üyelerimize daha iyi hizmet sunabilmek adına bizler için oldukça önemlidir. Ben inşaat gurubuna bu noktada teşekkür etmek istiyorum, zira düzenlediğimiz meslek komitesi toplantıları arasında, bizi eleştiren ve sorunlarını dile getiren en verimli toplantımız bu grupla gerçekleşti. İnşallah bugün burada sektörün karşılaştığı sorunlara çözüm bulabileceğimiz, amacına ulaşmış bir toplantı gerçekleştiririz. Katılımınızdan dolayı hepinize tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

İnşaat sektöründe, ilgili kurumlarla yaşanan sıkıntılarını dile getiren inşaat grubu üyeleri; asfalt bozma ücretleri, doğalgaz, internet ve telefon altyapı hizmetlerinde yaşanan aksaklıklar, proje ve iskan ruhsatları, otopark harçları, altyapı çalışmaları vb. konularda yetkilerden çözüm istediler. Sektörün sorunlarını dinleyen kurum yetkileri ise gerekli açıklamaları yaparak, yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında üzerlerine düşeni yapacaklarını dile getirdiler.

İlgili Fotoğraflar: