Burdur Ticaret ve Sanayi Odası
TKDK Sanayicilere Desteklemeleri Anlattı.

TKDK Sanayicilere Desteklemeleri Anlattı.

Tarih 29 Ocak 2013, 14:22 Editör Hulusi İLHAN

Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Burdur 1.Organize Sanayi Bölgesi (Burdur 1.OSB) Toplantı Salonu'nda dün akşam saatlerinde bir tanıtım toplantısı düzenleyerek, sanayicilere desteklemeler hakkında bilgi verdi.

Toplantıya; Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, 1.OSB Başkanı Feyzi Oktay ve BUTSO Başkan Yardımcısı Ali Gür de katıldı. Toplantıya Burdur Valisi Nurettin Yılmaz, TKDK İl Koordinatörü Hüseyin Şengün, OSB Başkanı Fevzi Oktay , Mermerciler Odası başkanı Ali Gür ve sanayiciler katıldı.
Tanıtım toplantısında bir sunum gerçekleştiren Yerinde Kontrol Birim Amiri Fatih Mehmet Ögke, 9. çağrıya 23 Şubat tarihinde çıkıldığını 15 Şubat – 15 Mart tarihlerinde proje kabul edilebileceğini yineledi.

Süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması konusuna değinen Ögke, süt toplama merkezlerinin destekleme limitinin, 25 000 -1000.000 Avro arasında olduğunu, süt işleme tesislerinin limitinin ise; 50 000 – 3 000 000 Avro arasında olduğunu söyledi. Meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanması konusunda ilimizin avantajlı bir konumda olduğunu vurgulayan Ökge, bu kalemdeki desteklemelerinin de 1 milyon 250 bin Avro’ya kadar çıkabildiğini aktardı. Bununla birlikte, su ürünlerinin işlenmesi konusunda göllerin ve doğal su kaynaklarının fazlalığı nedeniyle sektörün avantajlı olduğunu savunan Ökge, desteklerinin bu alanda da girişimciye sunulduğunu ifade etti. TKDK İl Koordinatörü Hüseyin Şengün de tarımsal üretimden elde edilen Biyogaz üretiminde ve mermeri işlemeye yönelik üretimi de içeren el sanatları çalışmalarında da destekleri olduğunu, Burdur İli’nin bu alanları değerlendirmesi gerektiğini söyledi.Sunumun ardından sanayicilerin sorularını yanıtlayan Vali Yılmaz, TKDK’da ağırlıklı olarak makine teçhizat için mali destek verdiklerini vurgulayarak, “Herhangi bir proje için destek alan girişimcimiz, ihtiyacı olan tarımsal alanda veya sanayi alanında teçhizatı yine ilimizdeki üretici firmalardan karşılayacak dolayısı ile bu desteklemeden hem girişimci hem de sanayimiz karlı çıkacak. Biz bu anlamda vatandaşımıza önderlik etmenizi istiyoruz. Bu fırsatı Burdur olarak değerlendirmeliyiz” dedi.

Toplantı sonrasında 2. Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları da BUTSO Başkan Yard. Ali Gür tarafından katılımcılara aktarıldı.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Haberler

AİB, 24 Nisan Genel Kurulu ile Akdeniz İhracatçılar Birliği olarak Gelişiyor

AİB, 24 Nisan Genel Kurulu ile Akdeniz İhracatçılar Birliği olarak Gelişiyor Genel Kurul 24 Nisan 2014 Perşembe günü saat 12-16 arası Antalya Birlik Genel Merkezinde gerçekleştirilecek.

Keyik; Günah Keçisi mi Aranıyor?

Keyik; Günah Keçisi mi Aranıyor? BUTSO Başkanı Yusuf Keyik; "MAKÜ Kampus tartışmasında, günah keçisi aranıyorsa, o ben değilim. Oysa biz, bugünün gü...Aktif Ziyaretçi 11
Bugün315
Dün2.592
Toplam1.383.831
Sayfa Gösterimi1.514.572
IP'niz : 54.243.13.30
Site HaritasıYEMEK YARIŞMASINDAKİ YEMEK VE TATLI ÇEŞİTLERİ İÇİN TARİFLERFuar Duyuruları2012 Eğitim TakvimiYurtdışı Gezi ProgramıAnfas Fuar DuyurularıButso Önemli Duyurular PanosuOda Sicil DilekçelerKampanya DuyuruButsoAmblemBeceri10KitaplarimizYurdışı Fuarlarİl GGK Çalışma EsaslarıTOBB GGK Çalışma EsaslarıGGK İl KuruluKGK EtkinliklerKGK Girişimci Rehberiİl Kurul Üyeleriİl KGK Çalışma EsaslarıTOBB KGK Çalışma EsaslarıNasıl Üye OlurumProtokol ListesiÖnemli TelefonlarBurdur Ekonomisi2011 Yılı Seminerleri2010 Yılı SeminerleriDış Ticaret DuyurularAidatTAPDKKooperatif İşlemleriŞahıs İşlemleriLimited ŞirketlerAnonim Şirket İşlemleriK Belgeleriİş Makinası Tescil-TasdikEkspertiz RaporuKapasite RaporuOda Kayıt LevhasıÜye Kimlik KartıBağ-Kur Evrakı TasdikiSicil Gazetesi Suretiİmza Tasdik İşlemleriTicari İkametgah BelgesiYerli İstekli Belgesiİhale Durum BelgesiOda Sicil Kayıt BelgesiBaşkanımızBurdur İlinde Kültür ve TurizmBurdur İlinin KonumuNeden Üye Olmalıyım?Burdur'un TarihçesiİGEME TemsilciliğiK Türü Yetki BelgeleriTicaret Sicil MemurluğuÖzel Kalem ServisiOda Sicil MemurluğuDış TicaretMuhasebe ServisiBilgi İşlem BirimiGenel SekreterlikBasın Yayın ve Halkla İlişkilerMeclisYönetim KuruluKalite PolitikasıOda TarihçesiGeçici Vergiler
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Yeni Mahalle Şehit Teğmen Halil DEMİRÖRS Cad. No: 2 Burdur Türkiye Telefon: 0 248 234 62 05 pbx Faks: 0 248 233 67 34
Bu site Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Bilgi İşlem Servisi tarafından hazırlanmaktadır. | Tüm hakları saklıdır. | © 2010 butso.org.tr | bilgi@butso.org.tr